Боротьба з водоростями за допомогою ефективних мікроорганізмів

Опубліковано в журналі MultiKosmos №14, травень 2013

Томас Ціомек знає, як боротися з водоростями в ставку: за допомогою обладнання для підводного плавання і ефективних мікроорганізмів

002 150x150 - Боротьба з водоростями за допомогою ефективних мікроорганізмів У чому особливість Вашого методу очищення ставків?

Я пірнаю! Це дає мені перевага – я бачу, що відбувається під водою. Це кардинально відрізняється від ситуації, якби я працював з берега, використовуючи телескопічну штангу. Я парю над дном, практично не замутнят воду і зберігаючи недоторканою фауну ставка. Так чи інакше, почистити великий ставок за допомогою штанги неможливо. А в природних ставках, які не мають ізолюючої плівки, метод викачування води духе важкий.

Як ви прийшли до такого методу?

Моя дружина – керівник компанії Ökoplant, що займається крім організації садів також будівництвом водойм. Кілька років тому вона попросила мене допомогти в очищенні ставка. Чистка за допомогою штанги здалося мені неефективним заняттям, оскільки при цьому можлива лише вельми повільна обробка дна щіткою. І оскільки я більше 20 років займаюся підводним плаванням, мені прийшла ідея виконувати цю роботу безпосередньо під водою.

Чи не могли б Ви пояснити, чому чистка ставка веде до втрати води?

Чистка вимагає використання води-заповнювач, оскільки поки що не існує технічної можливості фільтрації відібраної зі ставка води і її повернення назад. Мені часто ставлять запитання, чи не існує більш ефективних систем фільтрації? Адже саме заповнення ставка з системи водопостачання виявляється істотною статтею витрат.

Чому підведення свіжої води є необхідною умовою існування системи «ставок»?

Проблема полягає в тому, що в будь-якій воді містяться водорості- і неважливо, звідки вона надходить, в 90% випадків використовується грунтова або водопровідна вода. А під впливом сонячного світла швидше за все водорості почнуть активно рости. Тому, завершивши чистку, я додаю в використовувану для заповнення ставка воду препарат EM-Aktiv (ЕМА).

Що можуть дати ЕМ екосистемі ставка?

У багатьох ставках проблема водоростей стоїть дуже гостро. Настільки гостро, що часом чистити їх доводиться протягом усього року. Багато власників ставків звертаються до хімії, що я можу схвалити лише у виняткових випадках. При використанні проти водоростей хімічних препаратів відбувається руйнування їх клітин і при цьому вивільняється азот. Якщо його негайно не видалити з води, відкачавши воду або відфільтрувавши її, все починається спочатку. Ефективні ж мікроорганізми допоможуть її водорості, не приводячи до руйнування клітин.

На що потрібно звертати увагу при додаванні ЕМ-препаратів в процесі догляду за ставком і його чистки?

Я рекомендую щеплення препаратом EM-Aktiv (ЕМА) навесні і восени. Обов’язковою умовою при цьому є присутність ефективних мікроорганізмів у воді ставка. Первинне заселення ЕМ-препаратом здійснюється поетапно, причому в залежності від розміру ставка препарат вноситься три-чотири рази. Також дуже добре себе показало одноразове використання ЕМ-трубок (EM pipes). Крім того, в зарибнених ставках я використовую самостійно підготовлюваний препарат Superdango . </em > Така практика показала себе дуже добре.

Про досвід застосування ЕМочек в очищенні водойм і водосховищ читайте в статтях :

Рекомендовані товари

Залишити відповідь