Добрива до газонів

images 32 300x122 - Добрива до газонівЦе тільки здається, що виростити траву на газоні, сіножаті або пасовище набагато простіше, ніж овочі, плодові дерева або квіти. Насправді ж рівний, щільний і пишний газон є результатом ретельної підготовки і копіткого догляду.

Оскільки газон, як правило, закладається один раз на багато років, слід ретельно підготувати грунт, щоб надовго забезпечити рослини всім необхідним. Для цього в грунт під газон рекомендується додавати готовий ЕМ-компост або ЕМ-біогумус.

Однак запас поживних речовин в грунті рано чи пізно закінчиться, особливо якщо газон регулярно стрижуть, а скошену траву видаляють. Для заповнення запасу поживних речовин у грунті під газоном зазвичай вдаються до використання рідкої підгодівлі. Мінеральні добрива, зловживання якими часто призводить до засолення грунту і загибелі насаджень, можна замінити рідкими поживними підгодівлею, що містять корисні мікроорганізми. До таких відносяться: водна витяжка з ЕМ-біогумусу, трав’яний ЕМ-настій, ЕМ-екстракт з ферментованих харчових відходів.

Якщо підгодовувати тільки мінеральними добривами (а також користуватися гербіцидами, пестицидами та іншими отрутохімікатами), то грунт швидко закісляется а грунтова мікрофлора деградує.

Гербіциди, якими часто обробляється грунт перед висадкою газону (для знищення бур’янів), а також пестициди та інші отрутохімікати мають ряд негативних побічних ефектів, один з яких – руйнування мікробіологічного балансу в грунті, що призводить до сплеску активності патогенної мікрофлори, наприклад – грибка Rhizoctonia solani , збудника кореневої гнилі у багаторічних трав.

Усунути негативні наслідки застосування отрутохімікатів, можна за допомогою Емочек. Для цього перед закладкою газону грунт обробляють водним розчином рідких Емочек (обприскують або поливають методом дощування). Витрата препарату 200-500мл на 100 кв.м.

Для відновлення мікрофлори грунту при посіві трав рекомендується вносити препарат Емочки -бокаші. Зробити це найпростіше, змішавши насіння і бокаші перед висівом, а після – перерихліть і злегка прітрамбовать верхній шар грунту. Витрата бокаші становить 2-3 кг на 100 кв

Якщо з’явилися ознаки появи якого-небудь захворювання, рекомендується обробити газон рідкими емочка (Емочки для Землеробства / для Всіх). Обробку проводити обприскуванням по рясної роси, перед, під час або після дощу або перед поливом методом дощування. Витрата препарату – 200 мл на 100 кв.м. Обробку повторювати кожні 3-5 днів до тих пір, поки ознаки захворювання не зникнуть.
 

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :

Рекомендовані товари