Ефективні мікроорганізми для догляду за квітами

image013 - Ефективні мікроорганізми для догляду за квітамиЗ книги Ф. П. May «вражаючі досягнення використання ефективних мікроорганізмів в побуті, садівництві, рослинництві і для профілактики хвороб людини» (Німеччина).

Грунт, в яку були внесені мікроорганізми, знову стає родючою. В результаті зацвітають навіть ті рослини, які раніше довгий час не цвіли; дерева, кущі та трава стають більш витривалими, рослини довше цвітуть, а квіти їх стають більш яскравими. Мова йде не про те, щоб виростити особливо великі фрукти та квіти, а про те, щоб завдяки ЕМ-технології допомогти рослинам досягти генетичного оптимуму, до того ж не тільки одиничним екземпляром, а всім рослинам.

Для цього необхідно за 14 днів до того, як починати посадку рослин, внести ЕМ-бокаші в грунт таким чином, щоб нейтралізувати ЕМ-бокаші (перевести його з кислотного в нейтральний стан). Досліди з ЕМ показали, що кисле середовище може шкідливо діяти на коріння рослин. Але якщо дотримуватися рекомендацій, тобто готувати розчин концентрацією приблизно 1: 200, можна бути впевненим, що поливальна вода, маючи рН = 7, буде нейтральною. При цьому зникає небезпека появи хімічних опіків, які можуть виникати при попаданні на листя концентрованих ЕМ-препаратів

З розчинами більшої концентрації працюють тоді, коли потрібно створити слабо – кисле середовище, наприклад, щоб припинити розпочате грибкове захворювання. Чутливість до кислого середовища у різних видів квітів, овочів, трав і інших рослин різна. Тому для кожного саду досвідченим шляхом доводиться визначати прийнятні межі концентрацій розчинів ЕМ-препарату. Причому ці експерименти безпечні для рослин, враховуючи природне походження ЕМ-препарату.

Квіти і рослини горщиків

image014 - Ефективні мікроорганізми для догляду за квітамиРози

Досвідчений садівник – любитель повідомляє: «моїм трояндам, зростаючим з південно – східної сторони нашого будинку, вже більше 30-ти років. Тут, в Баумшуле, не залишилося троянд, уражених борошнистою росою (Sternrub-tau). Троянди я почав вирощувати в травні 2000 року, причому з самого початку не застосовував ніяких хімічних засобів, а використовував тільки ЕМ-препарати – поливав грядки в кількості 1 л ЕМ-препарату на один полив. Такий полив в процесі росту рослин я повторював п’ять разів.

У березні 2001 року я знову таким же розчином обприскував троянди та інші рослини, які перебували в несприятливих умовах, атак ж при небезпеці зараження грибком. Полив розчином 1 літр ЕМ-препарату на 4 літри води проводився один раз в тиждень при теплій і вологій погоді після заходу сонця. В результаті я отримав сильні життєздатні рослини, які тільки іноді скидають листя, наприклад, під час нападу попелиці ».

Інший садівник-любитель розповів про старих кущах троянд, які вже не цвіли. Після випадкового розпилення ЕМ-препарату з зволоженням навколишнього ґрунту в наступному сезоні троянди, на подив, почали цвісти.

Кімнатні рослиниimage015 - Ефективні мікроорганізми для догляду за квітами

Стан рослин і балконних рослин безпосередньо залежать від грунту, в яку вони посаджені, тому ЕМ-препарат додають саме в грунт. Крім того, можна використовувати ЕМ-керамічні трубки (аналог ЕМ-кераміки), так як вони покращують якість води при поливі. І, нарешті, можна придбати вже готовий ЕМ-бокаші – дрібногранульований добриво, легке і зручне при внесенні. Ще можна додатково додавати керамічний порошок ЕМ-Х, який підвищує родючість грунту і ефективність мешкають в ній мікроорганізмів.

Гідропонні культури особливо часто використовують для прикраси офісів. Вони дуже популярні в житлових будинках, тому і багато приватні домовласники вважають за краще рослини, за якими легко доглядати. Квітникарі в Нордхессене, які доглядали за рослинами в одному з банків, повідомляють про чудові результати застосування ЕМ-технології. Великі квіткові діжки, що знаходяться в касовому залі, почали видавати неприємний запах. Квітникарям не вдалося усунути запах до тих пір, поки не застосували ЕМ-препарат – через 24 години після його застосування запах зник. Крім того, вони незабаром помітили, що рослини стали посилено розвиватися. При цьому зростання рослин відбувався не у висоту, а більшими ставали листя і більш пишними – квіти.

«Які дивовижні життєві сили мобілізуються за допомогою ЕМ-Х-кераміки, я спостерігав на конкретному прикладі, – повідомляє Ф.П. Мау. В середині грудня я отримав букет квітів з ялинової зелені, плюща і декількох червоних карликових амарилісів. У вазу з букетом були поміщені 7 ЕМ-Х-керамічних трубок. Всі квіти відчували себе чудово і простояли до кінця року. Незважаючи на те що вони потроху підсихали, це не відбивалося на загальному стані рослин, на що, відверто кажучи, я і розраховував.

Мене здивувало, що під час цвітіння з’явилася зав’язь, так що я не втримався і, вийнявши з букета квітка, пересадив його в горщик. Наступного тижня зав’язь постійно розвивалася, а сухі квіти не обсипалися. Зрештою, з зав’язі утворився стручок, і я помістив все в суху скляну чашу, де стручок розірвався, і висипалися насіння. І тепер я думаю, чи можуть з цього насіння вирости нові амариліси».

image016 - Ефективні мікроорганізми для догляду за квітамиЗрізані квіти

Досвідчений квітникар розповідає про свій позитивний досвід застосування ЕМ-препаратів: «… в кожну вазу зі зрізаними квітами я додаю, в залежності від розміру вази і кількості води, кілька трубок з ЕМ-Х-кераміки. Спочатку я додавав препарат «ЕМ-1» або розчин ЕМ-препарату в воду для поливу квітів і не відзначав ніякого поліпшення в стані зрізаних квітів. Зрізані квіти у воді з додаванням ЕМ-препарату не завжди зберігаються свіжими досить довго, тільки стара вода з-під квітів не має такого неприємного запаху, як без ЕМ. Зрозуміло, зрізані квіти зберігаються у вазі значно довше тоді, коли їх ще в саду обробляли ЕМ-препаратом.

Як тільки в Німеччині з’явилася ЕМ-кераміка, відбулися суттєві позитивні зміни Зрізані квіти зберігаються набагато краще, якщо у воду додати ЕМ-кераміку. Пелюстки бутонів довше зберігаються на стеблі і часто засихають на стеблі. Вода залишається з нейтральним запахом, навіть якщо вона довго знаходиться у вазі ».

Розмноження рослин відростками

Як уже згадувалося, ЕМ-Х-кераміка значно покращує якість води. Розмноження відведеннями добре демонструє різницю у впливі води з водопроводу та води, обробленої ЕМ-Х-керамікою У відводків, поміщених в воду з додаванням ЕМ-Х-кераміки, корені розвиваються значно швидше, ніж у поміщених в звичайну водопровідну воду. Це дуже добре видно при вирощуванні крес-салату. Политі водою, обробленої ЕМ-Х-керамікою, рослини крес-салату ростуть краще і швидше, ніж политі звичайною водопровідною водою.

Звичайно, ЕМ-Х-керамічні трубки можна позначати і в грунт для рослин, в яку висаджують відростки або пересаджують квіти (ЕМ-пластина – аналог). Правда, для цих цілей краще застосовувати ЕМ-Х-керамічний порошок. Якщо в землю, взяту для посадки, підмішати цей керамічний порошок, ефект виходить більшим, так як крихітні керамічні частинки більш рівномірно розподіляються в грунті.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ:image017 - Ефективні мікроорганізми для догляду за квітами

ЕМ-препарати для рослин горщиків

Змішайте частина ЕМ-бокаші (5%) з 19 частинами квіткової грунту (95%), суміш залиште на 14 днів і тільки потім її можна застосовувати для посіву насіння або посадки рослин. Можна додати 3 чайні ложки керамічного порошку на 50 л. грунту.

ЕМ-розчин для поливу

«ЕМ-1» або інший ЕМ-препарат в співвідношенні від 1:50 до 1: 100 (1-2 ковпачка на 1 л. Води) додавайте до звичайного поливу.

ЕМ-розчин для обприскування:

«ЕМ-1» або інший ЕМ-препарат змішати з водою в співвідношенні 1: 5. Рослини обприскати таким чином, щоб розчин потрапив на нижню частину листочків.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :

Рекомендовані товари

Залишити відповідь