ЕМ настій на травах добриво

images 37 - ЕМ настій на травах добривоПриготування трав’яного ЕМ-настою – відмінний спосіб розмножити ефективні мікроорганізми, отримавши при цьому високопоживне добриво для підгодівлі ваших рослин на протязі всього сезону вегетації. Такий настій легко приготувати самостійно.

Для цього беруть відповідну ємність (краще – пластикову) і на ¾ наповнюють її подрібненими травами (особливо підходять кропива, кульбаба, лобода, конюшина). У другій половині літа, коли трави обсеменяются, їх краще замінити дрібно посіченими тонкими гілками клена або інших дерев і чагарників. Трав’янисту масу укладають в ємність шарами, додаючи в проміжках солодощі. На 200 літрову бочку слід покласти 2 літри патоки або цукрового сиропу (підійде також будь-старе варення), в кінці літа в якості солодощі можна використовувати 3-4 кг фруктової падалиці. Також пошарово додають Емочкі – на 200 літрів кладуть 3 кг бокаші або 2 кг рідких Емочек.

Після чого заливають масу водою, не доливаючи 10 см до краю ємкості.

Ємність слід накрити, обмеживши доступ повітря, а також придавити кришку будь-яким каменем, щоб під час бродіння вміст ємності не вилізло назовні.

Важливо правильно підібрати місце для розміщення ємності з підготовкою ЕМ-настоєм. Оптимально, щоб ємність добре висвітлювалася сонцем в першу половину дня, а починаючи з полудня перебувала в тіні. Тоді температурний режим в ємності буде близький до оптимального.

Щоб температура і концентрація бактерій на різних рівнях була однакова, і бродіння відбувалося рівномірно, вміст ємності слід щодня перемішувати.

Залежно від температури і ступеня подрібнення матеріалу, бродіння закінчується через 3-7 днів. Про готовність ЕМ-настою свідчить осідання твердих фракцій на дно ємності.

Готовий трав’яний ЕМ-настій – прекрасна підживлення для рослин – стимулює ріст коренів, а слідом – зростання листової маси, прискорює плодоношення. Крім того – очищає грунт від патогенів-збудників захворювань.

Найпростіший спосіб внесення трав’яного ЕМ-настою – розбавити водою 1:10 і полити навколо рослини. Після такого внесення ЕМ-настою бажано провести рясний полив.

Ретельно проціджений трав’яний ЕМ-настій можна додавати в воду для краплинного поливу (1 літр на 100-200л води). У теплицях концентрацію зменшити до 1: 1000.

Трав’яним ЕМ-настоєм можна також обприскувати самі рослини – для стерилізації поверхні листя і стебел і позакореневого підживлення поживними речовинами. Концентрація при обприскуванні повинна бути високою (1:10), оскільки молочна кислота згубна для патогенних бактерій і грибків.

Гущу, що залишилася від трав’яного ЕМ-настою, найкраще використовувати як закваску для компостування мульчі прямо на грядках. Тобто її розкладають під мульчу на деякій відстані від рослин (щоб не обпекти їх підвищеною кислотністю).

Також частина гущі можна залишити в бочці в якості закваски для наступної партії трав’яного ЕМ-настою. Таким чином можна заощадити частину покупних препаратів. Але як мінімум половину від первинної кількості препарату слід додати і при повтороно закладці ЕМ-настою з закваскою. В іншому випадку мікробіологічні процеси можуть піти не в ту сторону, і настій може пропасти, про що буде свідчити неприємний гнильний запах.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :

Рекомендовані товари