ЕМ препарати в свинарстві

svini2 e1593871235567 - ЕМ препарати в свинарстві

Застосування Емочек в свинарстві має такі позитивні ефекти:

 1. Поліпшується здоров’я тварин – зміцнюється імунітет, поліпшується травлення, підвищується стійкість до стресових ситуацій.
 2. Підвищується продуктивність і поліпшується якість продукції – свині швидше ростуть, швидше набирають вагу, м’ясо виходить кращої якості.
 3. Поліпшується санітарно-гігієнічна ситуація – в свинарнику зникають неприємні запахи, зникають мухи, зменшується кількість бруду.
 4. Прискорюється і спрощується переробка свинячого гною (як відомо – самого кислого і долгокомпостіруемого) – компост з гною виходить більш якісним і за більш короткий термін.
 5. Спрощується процес зберігання корму. Стабільність кормових сумішей на відкритому повітрі значно підвищується за рахунок мікробіологічних добавок, а також підвищується термін його зберігання без спеціального охолодження в літній час.

 

Пробіотична добавка в корм (поліпшується травлення, зміцнюється імунітет, поліпшується якість продукції, підвищується поживність і швидкість компостування гною, зменшується кількість мух, зникають неприємні запахи).

Позитивні мікроорганізми поселяються в кишечнику тварин, тим самим зменшуючи ризик діарейних захворювань і пригнічуючи розмноження патогенних мікробів в екскрементах тварин. Імунна система та засоби захисту організму у тварин посилюються, в результаті чого їх загальна життєздатність збільшуватися.

Ефективні мікроорганізми збільшують клітинний метаболізм і, як наслідок – прискорюється оновлення і регенерація клітин; шкідливу дію екзогенних вільних радикалів зменшується.

Важливий позитивний побічний ефект застосування Емочек в якості кормової добавки полягає в тому, що гній тварин буде мати слабкий запах і багатий поживними речовинами.

Вік тварин Емочки для тварин (рідкі, додаються в сухий корм або пиття) Емочки-Бокаши для тварин
Відгодівельний період Сухе годування, перші три місяці застосування Емочек 7-10 л на 1 тонну корму *
Сухе годування, в подальшому 5-7 л на 1 тонну корму *
Рідке годування, перші три місяці застосування Емочек 2-3 л на 1 тонну корму
Рідке годування, в подальшому 1-2 л на 1 тонну корму
Підживлення в стресових ситуаціях (додатково до основного раціону) 5 л на 1 тонну корму рідкого корму 20 кг на 1 тонну сухого корму </ td>
Поросята Відразу після народження, при кастрації, при ін’єкціях хім. препаратів Додатково по 2 мл в рот
У період відлучення 10% від обсягу корму (додавати свіжу порцію кожен день)
Свиноматки За 5 днів до і до 10 днів після опоросу 0,25 л на 1 тварина 0,25 кг на 1 тварина

* – при приготуванні сухої суміші, для кращого перемішування, слід спочатку змішати Емочки з невеликою кількістю пшеничних висівок.
 

Дезінфекція при збиранні в свинарнику

Неприємні запахи в місцях утримання тварин обумовлені процесами гниття і фізично висять в повітрі у вигляді шкідливих речовин. Ці речовини, такі як аміак, закис азоту, метан і т.д. утилізуються за допомогою Емочек. Це значно зменшує неприємні запахи, помітно зменшує кількість мух, запобігає стресові ситуації і захищає дихальні шляхи тварин і людей.

Мухи відкладають свої яйця тільки в гниючої матерії, так як це забезпечує харчування для личинок. Використання Емочек при збиранні місць утримання тварин запобігає процеси гниття і видаляє середовище проживання для личинок мух.

Дезінфекція проводиться, як правило, методом розпилення розчину рідких Емочек по повітрю і поверхонь. Всі поверхні, а також всі частинки пилу в повітрі свинарника заселяються ефективними мікроорганізмами, завдяки чому пригнічується ріст патогенів, зменшується утворення шкідливих газів (сірководень, аміак і т.д). Зникають вогнища гниття, що істотно зменшує популяцію шкідливих комах і мух.

Перша дезінфекція (перед початком регулярних обробок емочка): Очистити і помити всі поверхні водним розчином препарату «Емочки для видалення забруднень» (1: 100). Потім розпорошити по всіх поверхнях «Емочки для видалення забруднень», розбавлені водою 1:20. Особливо ретельно обробити закутки і важкодоступні місця.

Надалі очищення та дезінфекцію проводити не менше 2-х разів на тиждень з використанням препарату «Емочки для Тварин» (витрата препарату – 1л на 100 кв.м, розбавити водою 1: 2).

 

Приготування глибокої ферментаційної підстилки для свиней за допомогою Емочек.
risunok1 300x188 - ЕМ препарати в свинарстві

Переваги глибокої ферментаційної підстилки:Risunok1 300x188 - ЕМ препарати в свинарстві

 1. Тварини утримуються в чистоті, неприємні запахи відсутні.
 2. Економиться працю, пов’язану зі збиранням і видаленням гною.
 3. Економія на опаленні за рахунок тепла, одержуваного в результаті мікробіологічних процесів деструкції гною всередині підстилки.
 4. Свині краще себе почувають і швидше набирають масу, ніж при традиційному методі вирощування, причому на кілька відсотків збільшується частка м’яса.
 5. Відсутні гризуни і шкідливі комахи.
 6. Після закінчення терміну експлуатації (3-5 років) підстилка може бути використана для безпосереднього внесення в грунт в якості високоякісного добрива з високою концентрацією агрономически корисних мікроорганізмів!

Технологія утримання свиней на глибокій ферментаційної підстилці з емочка:

 1. Ідеальна основа для глибокої підстилки – земля або пісок. Якщо основа – бетон, асфальт або інше водонепроникний покриття, шар початкової підстилки збільшують в два рази.
 2. насипати початковий шар підстилки – рубана солома, деревні стружки або тирсу товщиною 20-30 см. У міру укладання підстилки, в неї додають Емочки-Бокаши в кількості 2 кг на 1 куб.м підстилки. Підстилку і бокаші рівномірно перемішують. Не варто насипати бокаші зверху – тварини їх з’їдять!
 3. Запускаємо тварин. Поступово екскременти зволожують підстилку, ефективні мікроорганізми активізуються і підстилка починає працювати.
 4. У подальшому не рідше одного разу на тиждень слід додавати новий шар підстилки з розрахунку 10-15 літрів підстилки на 1 тварина.
 5. 1-2 рази в тиждень поверхню підстилки а також всі поверхні в свинарнику слід обприскувати водним розчином Емочек (200 мл на 10 л води). Витрата препарату – 10 мл на 1 кв.м свинарника (витрата розчину – 0,5 л на 1 кв.м.)
 6. Один раз в 3 – 5 років підстилку потрібно міняти повністю.

Зміст свиней на глибокій ферментаційної підстилці ідеально доповнюється додаванням пробіотика «Емочки для Тварин» в якості кормової добавки. При цьому і тварини значно здоровішим, і відходи їх життєдіяльності вже частково ферментований і не мають неприємного запаху.
Компостування навозу.

Навіз свиней – це ограніка не пройшла метанове безкисневого бродіння в кишечнику (як у корів) і тому містять шкідливі для рослин речовини. У ньому багато води і азоту, він бідний кальцієм і кислий. Тому, навіть якщо в корм свиням додавалися Емочки, свинячий навіз вимагає додаткового компостування.

</ Tr></ Tr>

Компостування рідкого гною (суспензії) в закритих ємностях Компостування твердого і рідкого на відкритих майданчиках
Емочки використовувалися в якості кормової добавки 1л Емочек або 1,5 кг Бокаши на 1 куб.м суспензії 0,5 л Емочек або 1 кг Бокаши на 1 куб.м навозу
Без використання Емочек </ td> 2л Емочек або 3 кг Бокаши на 1 куб.м суспензії 1 л Емочек або 2 кг Бокаши на 1 куб.м навозу

Для оптимального компостування рекомендується додавати Емочки регулярно, у міру накопичення компостируемой маси, тобто не рідше 1 разу на тиждень.

З огляду на підвищеній кислотності свинячого навозу рекомендується одночасно з емочка вносити 2-3 кг товченого деревного вугілля (деревної золи) на 1 куб.м навозу.

Про досвід застосування ЕМочек при утриманні тварин в статтях :

Рекомендовані товари