Переваги глибокої ферментаційної підстилки:
– тварини утримуються в чистоті, неприємні запахи відсутні;
– тварини краще себе почувають і швидше набирають масу, ніж при традиційних методах вирощування. Продукція виходить більш високої якості;
– економиться праця, пов’язаний з прибиранням і видаленням гною;
– економія на опаленні за рахунок тепла, одержуваного в результаті мікробіологічних процесів деструкції гною всередині підстилки;
– відсутні гризуни і шкідливі комахи;
– після закінчення терміну експлуатації підстилка може бути використана для безпосереднього внесення в грунт в якості високоякісного добрива з високою концентрацією агрономически корисних мікроорганізмів!
Ідеальна основа для глибокої підстилки – земля або пісок. Якщо основа – бетон, асфальт або інше водонепроникний покриття, шар початкової підстилки збільшують в два рази.
Насипається початковий шар підстилки – рубана солома, деревні стружки або тирсу товщиною 20-30 см. У міру укладання підстилки, в неї додають Емочки-Бокаши в кількості 2 кг на 1 куб.м підстилки. Підстилку і бокаші рівномірно перемішують. Не варто насипати бокаші зверху – тварини їх з’їдять!
Запускаються тварини. Поступово екскременти зволожують підстилку, ефективні мікроорганізми активізуються і підстилка починає працювати.
Надалі, у міру забруднення верхнього шару підстилки, слід підсипати свіжу органіку шаром 2-3 см.
1-2 рази на тиждень поверхню підстилки а також всі поверхні в хліві слід обприскувати водним розчином Емочек (200 мл на 10 л води). Витрата препарату – 10 мл на 1 кв.м (витрата розчину – 0,5 л на 1 кв.м.)
Залежно від виду тварин і щільності їх змісту, підстилку міняють один раз в 1 – 5 років.
<