Кімнатні культури, розсада

rassada pomidor 7 300x193 - Кімнатні культури, розсадаКімнатні квіти і інші горшкові культури, в т.ч. розсада, потребують регулярного догляду, поливу, підгодівлі і пересадках, що викликано обмеженим розміром земляного кома і сухістю повітря в житлових приміщеннях.

Додавання ефективних мікроорганізмів в грунт, яку готують для пересадки кімнатних культур або для вирощування розсади, значно підвищить її біологічну активність, родючість, а також захистить рослини від патогенів.

Грунт для вирощування розсади краще брати на своїй ділянці – тоді рослини зможуть краще адаптуватися саме до ваших конкретних умов. Якщо грунт бідна, її можна зробити більш родючої, додавши в почвесмесь близько 10% ЕМ-біогумусу.

Далі грунтосуміш готується наступним чином: 0,5-1 склянки (25-50 г) бокаші на відро почвосмеси, вологістю близько 30%, перемішати, потім суміш необхідно герметично упакувати в пластикову тару і помістити в темне тепле місце на 20-30 днів.

Передпосівна обробка насіння з метою знезараження, підвищення і прискорення схожості, проводиться водним розчином Емочек (Емочки для Всіх або Емочки для Землеробства) концентрацією 1:10. Витрата препарату 1 л на 100 кг насіння. Насіння можна обробляти методом занурення (не більше, ніж на 30 хв), або розприскування препарату по поверхні. Оброблене насіння необхідно злегка підсушити і висіяти в той же день.

Підживлення кімнатних культур проводиться в період активної вегетації (весна – літо) з інтервалом 10-15 днів. Розсаду підгодовують частіше – раз в 5-7 днів. Підживлення найкраще проводити водною витяжкою з ЕМ-біогумусу, трав’яним ЕМ-настоєм або ЕМ-екстрактом з ферментованих харчових відходів, а також ЕМ-препаратами (Емочки для Землеробства / для Всіх) розведеними водою в невеликих концентраціях (1 мл на 1 л води) .

Щоб очистити листя рослин від пилу а також для профілактики грибкових захворювань, рекомендується проводити регулярне (1 раз в 3-4 дня) обприскування листя ЕМ-препаратами: 2 мл Емочек на 1 л води.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях:

Рекомендовані товари