Компостні теплі грядки

images 36 - Компостні теплі грядкиКомпостні грядки (їх ще називають теплими) – це радикальний спосіб підвищити родючість грунту і отримувати максимальну віддачу від невеликих за площею городів. Існує безліч різновидів конструкцій теплих грядок, назви яких, як правило, вказують на автора технології – теплі грядки Лядова, Медведєва, Розума, високі гряди Хольцера і т.д. і т.п. Але суть всіх цих технологій в принципі однакова – це компостування грубої органіки в безпосередній близькості від грядки (під або всередині грядки або в міжряддях).

В основу компостній грядки, як правило, закладається груба органіка – стовбури і гілки дерев, які, поступово розкладаючись, забезпечують підвищену температуру ґрунту і родючість грядки протягом декількох років. Крім грубої органіки в теплі грядки зазвичай закладають різні органічні відходи для більшої різноманітності поживних речовин.

Усередині компостній грядки відбувається процес ферментації органіки з переважанням анаеробних процесів, тому така грядка – вельми підходяще місце для розмноження ефективних мікроорганізмів. Внесення Емочек при закладці компостної грядки значно прискорює запуск процесів ферментації (тепла грядка з емочка починає працювати вже через місяць), швидко відновлює зруйновану структуру ґрунту, а також нейтралізує патогенну мікрофлору, яка могла потрапити в грядку разом з органікою.

Ми рекомендуємо вносити як мінімум 2-3 кг Бокаші або 1 літр рідких Емочек на 1 куб.м. органіки. Для більш швидкого і якісного розкладання деревини краще використовувати «Емочки-бокаші для компостування» і «Емочки для видалення забруднень» або «Емочки для Землеробства».

Обов’язкова умова для запуску будь-яких мікробіологічних процесів – наявність достатньої кількості вологи. Тому при закладці теплих грядок уздовж будь-яких технологій слід наситити органіку вологою і забезпечити можливість заповнювати нестачу вологи в міру необхідності в процесі експлуатації грядки.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :

Рекомендовані товари