Секрети успіху ЕМ технології в землеробстві

images 4 - Секрети успіху ЕМ технології в землеробстві

(концентрація і норма внесення, погодні умови, допоміжні прийоми і препарати, сумісність з іншими препаратами)

Коли ми починаємо користуватися будь-яким новим засобом, ми часто маємо завищені очікування, засновані на рекламі та відгуках. Така властивість людської психіки особливо добре помітно по поширеною реакції на технологію ефективних мікроорганізмів. Люди, які щойно почали пробувати Емочки, деякий час перебувають в очікуванні дива. Але чуда, частіше за все, не відбувається, і завищені очікування швидко змінюються розчаруванням.

Очевидно, що причина розчарування не в недоліках технології або погану якість препаратів, а в завищених очікуваннях і в невмінні правильно цю технологію застосовувати.

Головний секрет успіху технології ефективних мікроорганізмів – в нас самих, в нашому вмінні спостерігати і аналізувати дійсність, в рівні наших знань і здатності розуміти причинно-наслідкові зв’язки в мікробіологічних процесах, в нашому вмінні бути гнучкими там, де потрібна гнучкість, і наполегливими там, де потрібна наполегливість. Тому кожному, хто хоче домогтися істотних успіхів у землеробстві за допомогою ЕМ-технології, слід розуміти, що йому доведеться стати експертом за рішенням своїх питань.

Ми можемо лише дати загальні рекомендації щодо вирішення типових задач, а також надати вам необхідну базову інформацію про властивості тих чи інших препаратів. Також ми спробували зібрати тут інформацію, яка допомагає краще зрозуміти процеси, що відбуваються на недоступному для людського ока, рівні.

Якщо ж вам знадобиться індивідуальна консультація – повідомте про це нашому менеджеру, і він направить до вас потрібного фахівця.

Тут ми розглянемо основні складові успіху застосування технології ефективних мікроорганізмів в землеробстві.

  1. Вода, концентрація і норма внесення. </ Strong> </ span>

Один з найбільш поширених питань стосується концентрацій, в яких слід вносити ті чи інші рідкі ЕМ-препарати. Тут слід дати деякі роз’яснення.

Очевидно, що правильно підібрана концентрація критично важлива для хімічних препаратів. Дав менше, ніж потрібно – не отримав ефекту, додав занадто багато – отримав підвищену дозу отрути.

Відносно Емочек, як, втім, і для інших біопрепаратів, містять живі культури мікроорганізмів, концентрація розчину має другорядне значення. Набагато більше значення має наявність вологи і норма внесення препарату.

Спочатку про воду і вологості. З одного боку вода – це середовище життєво важливий компонент середовища проживання. При відсутності вологи мікроорганізми впадають в сплячку і в такому стані чекають кращих часів. Тому сушені Емочки-бокаші можуть зберігатися дуже довго, практично не втрачаючи своїх властивостей. І, як тільки вологість підвищиться – Емочки прокинуться і продовжать свою життєдіяльність. Тому води, для успішної роботи з емочка, має бути достатньо.

З іншого боку вода – це носій, який доставляє мікроорганізми з пляшечки на вашу ділянку. І не важливо, скільки води буде задіяно в якості носія – головне, щоб в кінцевому пункті прибуття її було досить.

Також важливо, щоб на об’єкт було заселено необхідну кількість мікроорганізмів. Адже на мікрорівні відносини між живими істотами досить прості – на чиєму боці чисельна перевага – той і лідирує в конкуренції за їжу і за «місце під сонцем». Тому на перший план в мікробіологічних технологіях виходить норма внесення препарату.

Норми внесення, зазначені в наших рекомендаціях та інструкціях – це мінімальна кількість препарату, яке забезпечить стійкий приріст ефекту на початкових етапах переходу на ЕМ-технологію. При дотриманні норм внесення та інших рекомендацій, ефект з часом буде накопичуватися. Тому, при досягненні стабільних позитивних результатів, норми внесення можна поступово знижувати. Судячи з досвіду багаторічних практиків, стабільність з’являється до 3-5 році переходу на ЕМ-технологію, і на той час витрата покупних препаратів знижується в 2 і більше разів.

Таким чином ми рекомендуємо, хоча б на перших порах, дотримуватися норм внесення препартов, а до визначення концентрації підходити творчо.

Якщо препарат вноситься обприскуванням – краще зробити високу концентрацію (наприклад, 1:10), але обприскувати по росі або після дощу. Якщо поливаємо з лійки – краще користуватися розчином середньої концентрації (1: 100), після чого включити полив. Якщо вносимо з крапельним поливом або систему поливу дощуванням – концентрацію беремо найменшу (1: 1000)

  1. Погодні умови.

мочки, як, втім, і майже всі мікроорганізми, звикли жити і працювати в темряві. Пряме сонячне світло згубний для Емочек, тому обробки слід проводити ввечері або в похмуру погоду. Оптимальна температура для їх розмноження – +25 – + 35 ° С. При температурі понад + 40 ° С Емочки гинуть. При зниженні температури їх активність поступово сповільнюється, і нижче +5 поступово впадають в анабіоз. Якщо Емочки замерзають у вологому середовищі – вони гинуть, тому рідкі препарати не можна заморожувати. Однак в засушеному вигляді вони знаходяться в сплячому стані, тому від морозу не страждають.

  1. Допоміжні прийоми.

Дуже часто ми хочемо, щоб Емочки попрацювали в таких місцях, де їм від природи бути не положено – наприклад, на листках рослин. У неприродних умовах поверхні листя Емочки відчувають сильний дискомфорт – їм тут дуже сухо і нічим харчуватися. Тому вважається, що краще проводити часті обприскування невеликою кількістю препарату, ніж зрідка вносити великі дози препарату.

У той же час існують деякі хитрощі, які допомагають емочка довше протриматися в неествественних умовах. Одна з таких прийомів – використання прилипачів при обробці «по листу». Прилипачі виконують дві основні функції: з одного боку – вони підвищують «плинність» води і змочуваність листової поверхні, з іншого – покривають поверхню аркуша тонкого полімерного пленочкой, яка захищає Емочки від пересихання, а також є резервним запасом харчування.

  1. Сумісність з іншими препаратами

Завдяки своєму дружелюбності і вмінню вибудовувати харчові ланцюги, Ефективні мікроорганізми добре сумісні з іншими бактеріальними біопрепаратами, такими, як Гаупсин, Планріз, Бітоксибацилін, Лепідоцид, препарати сінної палички (Bacillus subtilis), азотфіксатори і ін. Такі препарати можна змішувати в одній баковій суміші і вносити одночасно.

У той же час грибкові препарати (типу триходерміну, метарізіна і т.д.) і віруси – бактеріофаги (типу Пентафага) насилу уживаються з бактеріальними препаратами. Тому краще утриматися від їх змішування і поєднання, і дотримуватися певний інтервал між обробками не менше 1 тижня.

З хімічними препаратами Емочки не сумісні зовсім. Тому обробки емочка слід проводити не раніше, ніж через 2 тижні після застосування пестицидів.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :

Рекомендовані товари