Використання ЕМ препаратів в городі

zarya org ua bokashi 300x169 - Використання ЕМ препаратів в городіВідновлення родючості грунту навесні можна починати, як тільки середньодобова температура повітря перевищить 5°С. В цей час грунт можна збагатити органікою, внісши в неї накопичені за зиму ферментовані харчові відходи.

Крім того, відновити ослабілу за зиму корисну мікрофлору грунту можна обприскавши її поверхню рідкими ЕМочками (витрата препарату – 0,2-0,5 л на 100 кв.м.) або внести ЕМочки-Бокаши (1-2 кг на 100 кв.м). Відразу після обробки рекомендується висіяти насіння сидератов (якщо вносите бокаши – краще їх відразу змішати з насінням), закласти їх в грунт (граблями, плоскорізом, культиватором) і, при нагоді, злегка замульчувати.

Передпосівна обробка насіння. Розвести ЕМочки з водою 1: 10, замочити насіння на 1-2 години.

Підготовка грунту під розсаду. 0,5-1 склянки (25-50 г) ЕМочки-бокаши на відро почвосуміші, вологістю близько 30%, перемішати, потім суміш необхідно герметично упакувати в пластикову тару і помістити в темне тепле місце на 20-30 днів.

Посадка рослин. При посадці бідну землю можна удобрити ЕМ-компостом, ферментованими харчовими відходами, ЕМ-биогумусом або ж просто препаратом Емочки-бокаши.

Ферментовані харчові відходи, Ем-компост і ЕМ-биогумус краще прикопувати на деякій відстані від місця посадки рослин, оскільки там розмножуватимуться дощові черв’яки, які можуть притягнути кротів.

Емочки-Бокаши можна вносити безпосередньо при посіві насіння. Бокаши насипають поряд з (винасінням, бульбами, цибулинами. Витрата – від щіпки до жмені залежно від розміру рослин і їх вимогливості до родючості. При висадці розсади, посадці кущів і дерев можна покласти бокаши на дно ямки і присипати землею, поверх якої вже висаджувати рослину.

Коренева підгодівля рослин. Можна додавати рідкі Емочки у воду для поливу (10 мл Эмочек на 10 л води). Витрата – 250 літрів розчину (чи 250 мл препарату) на 100 кв.м. Підгодовувати 2-4 рази в місяць. Рідкі ЕМ-препараты можна замінити трав’яним Ем-настоєм і Ем-настоєм від ферментації харчових відходів.

Інший варіант кореневої підгодівлі – внесення при мульчуванні. Мульчування рослин оптимально проводити 2-3 рази за вегетаційний період використовуючи при цьому свіжу органіку (скошену траву, сіно, солому, деревну тріску, картон і так далі), ферментовану органіку (компости, Ем-силос і так далі) або неорганічні матеріали (що мульчує чорний спанбонд). Під свіжу мульчу треба додавати мікробіологічну закваску – Емочки або Емочки-Бокаши, для швидкого запуску процесу ферментації. Чим грубіша і свіжіша органіка використовується для мульчування, тим більша кількість Эмочек знадобиться. Для орієнтиру – під мульчу із злегка підсушеного сена завтовшки 3-5 см додається 0,5-1 склянка (25-50 гр) Бокашей на 1 кв.м. площі.

Внекорневая обробка (підгодівля) рослин дозволяє відновити і зміцнити імунітет рослин, провести профілактику грибкових і бактерійних захворювань, спалахів шкідників, посилити зростання рослин.

Профілактичне обприскування рослин проводиться з інтервалом в 10-14 днів водним розчином рідких Емочек (можуть використовуватися “Емочки для Усіх”, “Емочки для Землеробства”, “Емочки для захисту урожаю”).

“Емочки для Усіх” і “Емочки для Землеробства” розводяться водою в концентрації від 1: 20 до 1: 100 (від 100 до 500 мл на 10л води). Концентрація розчину залежить від вологості повітря (чим влажнее – тим концентрація вища). Витрата – 100 мл препарату (від 2 до 10 л розчину) на 100 кв.м.

“Емочки для захисту урожаю” розводяться в концентрації 1: 500 (2 мл на 1 літр води). Витрата препарату – 10 мл на сотку.

Оптимальною буде обробка сумішшю препаратів : 5 частин “Емочек для Землеробства” або “Емочек для Усіх” і 1 частина “Емочек для захисту урожаю”.

Лікування. На початкових стадіях захворювань або при появі шкідників обробку проводити кожні 2-3 дні до тих пір, поки проблема не буде розв’язана.

У разі запущених захворювань, лікування рослин краще проводити чергуванням обработкок антигрибковим препаратом Микосан-В з обробками Емочками (Подробиці в цій статті).

Осіннє відновлення родючості грунту. Відновити грунт після збирання врожаю можна засіяв її сидератами. При цьому, щоб сидерати добре росли, залишки мульчі і рослин швидше перероблялися в гумус, а грунт краще самоочищався від збудників захворювань, слід поєднати посів сидератов з внесенням Емочек. Можна змішати насіння сидератов з бокашиками (0,5-2 склянки (25-100 г) на 1 кв.м), або обприскати грунт рідкими Емочками (витрата препарату – 0,05-0,1 л на 100 кв.м.). Обприскування Емочками поверхні грунту краще проводити або перед або відразу після дощу.

Про досвід застосування ЭМочек в землеробстві в статтях:

Рекомендовані товари