Виноград – органічне добриво

sonnik vinograd 1 300x191 - Виноград - органічне добривоВиноград – дуже складна для вирощування, в помірно-континентальному кліматі, культура. Успіх тут, як правило, досягається за рахунок спеціальних агротехнічних прийомів в поєднанні з використанням сильнодіючих хімічних фунгіцидів. Застосування технології ефективних мікроорганізмів дозволяє повністю відмовитися від отрутохімікатів і мінеральних добрив, підвищивши при цьому врожайність і якість плодів. Ефект досягається регулярним внесенням і комплексним застосуванням препаратів. </ Strong>

При посадці саджанців в якості підгодівлі можна вносити на дно посадкової ями по 30-50 кг зрілого ЕМ-компосту або 10-20 кг ЕМ-біогумусу. Якщо грунт дуже щільна, глиниста, яму можна зробити глибше, і на дні вистелити дренаж з крупно посічених гілок дерев з додаванням Емочек-Бокаши (для швидшого розкладання матеріалу).

У промислових масштабах зазвичай обмежуються лікуванням грунту, заливаючи посадочні ями водою з розчиненим у ній ЕМ-препаратом ( «Емочки для Землеробства», «Емочки для Всіх»). Витрата – 100 мл препарату + 20 л води на 1 яму.

Крім того можна підвищити приживлюваність саджанців, замочивши їх коріння на кілька годин в 10% розчині Емочек.

Мульчирование – дуже ефективний агрозахід, що поєднує в собі захисні та підкормові функції. Виноград особливо добре відгукується на мульчування свіжої органікою (наприклад – свіжоскошеної сіном або деревною тріскою), під яку в якості мікробіологічної закваски додавати Емочки-Бокаши в кількості 0,5-1 стакан (25-50 гр) бокашіков на 1 кв.м. площі.

У промислових виноградниках більш поширеним є мульчування синтетичним матеріалом (чорний спанбонд, чорна полиетиленовая плівка), під яким прокладаються стрічки крапельного зрошення. У таких випадках рекомендується як мінімум 3 рази за сезон (оптимально – 5-10 разів) додати 1 л Емочек (а краще – трав’яного ЕМ-настою) на кожну тонну води для поливу. А також регулярно підгодовувати кущі ЕМ-компостом або ЕМ-біогумусом.

Підживлення дорослих кущів. Один раз в 2-3 року під кожен кущ можна вносити (закладати під мульчу або закопувати на штик лопати) 10-20 кг ЕМ-біогумусу або 30-50 кг зрілого ЕМ-компосту.

Обробка лози. Оскільки виноград легко уражається грибковими захворюваннями, рекомендується обробляти лозу емочка протягом усього періоду вегетації.

П ервую обробку проводять одразу після розкриття кущів в ранньовесняний період. Використовувати водний розчин «Емочек для Землеробства» або «Емочек для Всіх» в концентрації 1: 20-1: 100 (100-500 мл Емочек на 10 л води), в залежності від погоди (Якщо стоїть тепла дощова погода, слід використовувати більш високу концентрацію препаратів). Витрата препарату – 100 мл на 1 сотку. (Від 2 до 10 літрів розчину).

Через 7-10 днів подібні обробки повторюють до появи на нових пагонах п’ятого аркуша.

Починаючи з шостого аркуша і аж до збору врожаю, обробки проводять у два рази частіше (кожні 3-5 днів), а в розчин додають 10-50 мл «Емочек для захисту врожаю».

Обприскування грон запобігає розтріскування ягід і поразка їх оїдіумом. Підвищується транспортабельність і лежкість. Ягоди можна вживати в їжу відразу після обробки, бо терміну очікування Емочки не мають.

Останню обробку проводять після опадання листя, ретельно змочуючи лозу і землю навколо кущів.

З появою шкідників або ознак захворювань, обробки проводити кожні 2-3 дні. </ Strong>

У разі серйозних, запущених захворювань, лікування рекомендуємо проводити чергуючи обробку емочка з препаратом Мікосан-В.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях :