Як харчові відходи перетворити в добриво прямо на кухні?

Утилізація харчових відходів актуальне питання міських, і не тільки, жителів. Адже викидаючи харчові відходи в сміттєві баки, люди забруднюють навколишнє середовище, сприяючи появі неприємних запахів, а також розмноження гризунів і інших шкідників у місцях скупчення сміття. Крім того, при цьому безповоротно втрачається найцінніша органіка, яка могла б повернутися в природу і поповнити круговорот життя на планеті.

Ферментіруя харчові відходи за допомогою спеціального ЕМ-контейнера (відро для компостування), сім’я з 3-4-х чоловік за рік може отримати більш 250кг унікального добрива, яке у багато разів ефективніше гною і перегною. І робити це можна прямо вдома, на кухні, практично не напружуючись і не обтяжуючи себе зайвими клопотами! Так компостування харчових відходів вийшло на якісно новий рівень.em komposter 15l 300x244 - Як харчові відходи перетворити в добриво прямо на кухні?

ЕМ-контейнер представляє собою відро для компостування ємністю 15л з герметичною кришкою. У нижній частині відра є отвір, в яке вкручується пластиковий краник (йде в комплекті). Крім того, в комплекті йдуть дві пластикові пластини (одна – суцільна, інша – з перфорацією), виготовлені з додаванням ЕМ-керамічного порошку.

Пристрій винайдено в Японії в 1970-х роках і з тих пір розповсюдилося по всьому світу, міцно увійшовши в побут мільйонів сімей з різних країн по всій земній кулі.

Переробка харчових відходів в ЕМ-компостері відбувається дуже просто!

У нього, у міру появи, (але бажано не частіше ніж один раз на день) завантажуються харчові (очищення і обрізки овочів, залишки страв) та інші органічні (папір) відходи. Не бажано компостувати в ЕМ-контейнері відходи м’яса і риби, а також трудноразлагаемих органіку (щільний картон, деревину). З напіврідких і рідких відходів (наприклад – скислий суп) слід попередньо злити рідку фракцію, яку слід утилізувати окремо.

Для того, щоб відходи ферментований, їх слід пошарово заселяти ефективними мікроорганізмами . Для цієї мети зручніше за все використовувати сухі сипучі ЕМ-препарати ( Емочки-Бокаши ) в кількості 1-2 пригорщі на кожен шар, (250 грам на відро). Однак, за відсутності Бокаші, можна збризкувати поверхню органіки рідкими емочка , розведеними водою (1:10) або ж свежеслітой ЕМ-рідиною .

Зверху Органіка прідавлюється ВАНТАЖ, Який кладеться на пластину з ЕМ-пластмаси. Для ціх цілей можна використовуват пакет з піском.

Для успішної ферментації, збір харчових відходів и завантаження в ЕМ-компостер винне здійснюватіся не частіше 1 рази в день.

А органіка повинна мати оптимальну вологість. Ця вологість утримується в органічній масі природним чином, в результаті сили поверхневого натягу.

Зайва волога під дією сили тяжіння, стікає вниз і накопичується на дні відра, під розділовими ґратами. Цю гостро пахне ЕМ-біофільтрат слід регулярно зливати за допомогою краника.

Оптимальна ступінь ферментації органіки при кімнатній температурі досягається мінімум через 2 тижні після початку. Це означає, що самий останній з завантажених в відро, шарів органіки, повинен пролежати в відрі 14 днів, і протягом цього періоду кожні 2-3 дні слід зливати ЕМ-біофільтрат. Тому сім’ям середніх розмірів, що складається з 4 чоловік, краще обзаводитися 2-3 такими відрами, звільняючи їх по черзі.

Цінний і корисний бонус від компостування кухонних відходів: ЕМ-біофільтрат

Як використовувати ЕМ-біофільтрат?

Злиту ЕМ-біофільтрат можна використовувати:

  • для підгодівлі (поливу) рослин в період вегетації, розводячи водою 1:20. Оскільки рідина має специфічний запах, її краще не використовувати для обприскування і підживлення рослин в житлових приміщеннях;
  • для змочування і заселення Емочек на нових порціях харчових відходів, при їх закладці в ЕМ-компостер;
  • для прочищення каналізаційних труб і дренажних систем (просто зливаючи ЕМ-біофільтрат в каналізацію);
  • для компостування фекалій і усунення запахів у вуличних і біо-туалети.

Зберігати ЕМ-біофільтрат слід в!

Використання харчових відходів

Як використовувати ферментовані харчові відходи (ЕМ-компост)?
ЕМ-компост – прекрасний засіб для підвищення родючості грунту. Протягом декількох місяців він буде постачати поживні речовини вашим рослинам, сприяючи розвитку корисної мікрофлори і розмноженню грунтової живності.

Вносити ЕМ-компост рекомендується так: Викопайте траншею або кілька ямок глибиною 20 см, заповніть їх ферментованим відходами приблизно наполовину. Перемішайте ЕМ-компост з невеликою кількістю грунту, а залишилася грунтом присипте яму / траншею зверху.

Увага! Не рекомендується вносити свіжий ЕМ-компост безпосередньо під коріння рослин!

Низький рівень pH свіжого ЕМ-компосту (нижче 4) дуже агресивно впливає на рослини при безпосередньому контакті з ними. Коріння можуть отримати опік. Однак через 2 тижні перебування в грунті ЕМ-компост нейтралізується (значення pH близько 7), наближається за властивостями до грунту і стає легко засвоюваним. До цього часу в ньому можна розрізнити лише окремі грубі частини вихідного матеріалу. А через 3 – 4 тижні ми отримуємо темну, родючу землю з приємним запахом лісової грунту і мелкокомковатой структурою.

Крім того, ЕМ-компост може використовуватися як корм для дощових черв’яків. Слід, однак, враховувати, що знижена кислотність ЕМ-компосту не дозволяє черв’якам відразу освоїти ласий для них корм. Справитися з молочною кислотою допомагають бактерії, що живуть у грунті. Тому, закладаючи ЕМ-компост в Вермікомпостери, пересипайте його пошарово землею в такому співвідношенні: на 10 об’ємних частин ЕМ-компосту – 1 частина землі. І вже через кілька днів ЕМ-компост буде активно заселятися хробаками.

Розводячи дощових черв’яків в спеціально обладнаних червятнік, і скармливая їм свої ферментовані харчові відходи, ви зможете в достатку мати високоякісне добриво ЕМ-біогумус прямо на своїй ділянці!

Детальніше про розведення черв’яків і виробництві ЕМ-біогумусу читайте на цій сторінці

Зберігання ферментованих харчових відходів

Ферментовані харчові відходи можна досить довго зберігати в сухому темному місці при температурі від 0 до +5 С . При більш високих температурах процеси ферментації можуть поновитися, і тоді з відходів може витікати рідина, яка може стати причиною появи неприємних запахів і буде залучати мух.

Іншим прийнятним варіантом зберігання ферментованих харчових відходів є заморозка . При заморожуванні цінність ЕМ-компосту втрачається сильніше (оскільки гине більшість мікроорганізмів), що, однак, компенсується зручністю даного способу. Щоб уникнути загнивання відталої органіки, відразу після розморожування її слід використовувати щодо подальшого призначенням (на грядки або в червятнік ).

Для зручності зберігання і транспортування, харчові відходи рекомендується ферментувати в сміттєвому пакеті </ span>, яким вистилається внутрішність ЕМ-контейнера. Для стоку ЕМ-рідини, в нижній частині пакета попередньо слід зробити кілька отворів (зручно ножем або виделкою). Коли приходить час звільняти контейнер, відходи легко і зручно виймаються прямо з пакетом і укладаються для зберігання в інший, цілий, пакет.

Як дізнатися чи правильно ми закомпостували харчові відходи?

Ознаки вдалою ферментації:

  • харчові відходи придбали світло-коричневий відтінок і специфічний кислуватий запах, стали м’якими, можливий наліт білої плісняви ​​(це колонії хороших дріжджових грибків).

Ознаки невдалої ферментації:

  • поява неприємних (гнильних) запахів, чорної або сіро-зеленої цвілі.

Можливі причини невдач при ферментації харчових відходів в ЕМ-контейнері.

  • Внесено недостатня кількість ефективних мікроорганізмів (Бокаші або рідких Емочек).
  • Зайвий доступ повітря (нещільно закривалася або занадто часто відкривалася кришка).
  • Надлишок вологи в контейнері (завантажувалися занадто мокрі відходи або несвоєчасно зливалася ЕМ-рідину).
  • Перегрів або переохолодження вмісту.

Вдалого вам компостування!

Про досвід застосування ЕМочек при компостуванні читайте в статтях : </h2 >

Рекомендовані товари